Nawigacja:    Strona główna    >>    Warsztaty (Dla Szkół Rodzenia)

Warsztaty

Dla rodziców

Dla Szkół Rodzenia

Dla Klubów MAM

Opinie uczestników

Zróbmy to razem

Szkoły rodzenia są jednym z nielicznych miejsc, gdzie przyszli rodzice zjawiają się razem, najczęściej w celu budowania swojej bliskości. Otrzymują tam garść pełnej wiedzy o porodzie i wszystkim, co się z tym łączy. A co się dzieje z relacją pomiędzy partnerami po narodzinach dziecka? Czy oby na pewno jest to relacja partnerska?

Związek partnerski jest jednym z kluczowych elementów, które pozwalają na szczęśliwe i pełne rodzicielstwo. To wspólne chwile spędzone w szacunku do drugiej osoby, to uczciwy podział obowiązków domowych oraz rodzicielskich.

Czy mężczyzna ma prawo nie wiedzieć, jaki rozmiar ubranek nosi jego syn? Krępować się wyjść na plac zabaw? Nie wiedzieć jak zabrać się za usypianie malucha? Otóż tak.

Czy kobieta ma prawo czuć się zbytnio obciążona czynnościami pielęgnacyjnymi przy dziecku? Mieć nie chęć by ugotować obiad dziecku? Bać się zostawić dziecka z jego ojcem? Otóż tak.

Obie osoby odgrywają bardzo ważne role w swoim życiu. Mają prawo do takich odczuć i przemyśleń. A co by się stało, gdyby już na początku otrzymali informację, jaki wpływ na jakość ich życia będzie miało to, że to on będzie podawał w nocy dziecku smoczka gdy będzie płakało? Dzięki temu za dwa lata bez oporów spędzi z nim cały dzień i położy go spać?

To jest partnerstwo, biorąc pod uwagę fakt, że część przyszłych rodziców wychowała się w rodzinach patriarchalnych, moim celem jest przedstawienie modelu rodziny partnerskiej, gdzie ojcu nie straszne są kupy, a matka może wyjechać na noc do koleżanki by się wyspać.

Na warsztatach rodzice wypracowują wspólne wyobrażenie przyszłego życia partnerskiego, tak, aby podnieść komfort związku w okresie poporodowym, jak i dalszym... ale również obniżyć poziom stresu w sytuacjach trudnych, pozornie prowokowanych przez „niewyrzucone śmieci”.

Prowadzisz szkołę rodzenia?
Chcesz się wyróżnić ofertą na rynku?
Skontaktuj się ze mną, z chęcią poprowadzę spotkanie w twojej szkole.

Monika Trocha

e-mail: kontakt@monikatrocha.pl<< wstecz (strona główna)